Ювентус с поредна крачка към титлата

Шампионът Ювентус направи поредна крачка към петата поред титла, след като победи като гост с 2:1 Милан в голямото дерби от 32-ия кръг на Серия "А". Очакванията за зрелищен сблъсък, независимо от моментното лошо състояние на "росонерите", се оправдаха напълно.

Началните минути на двубоя определено бяха в полза на "росонерите", които на два пъти бяха близо до гола. В 9-ата минута Игнасио Абати получи отличен пас и от границата на наказателното поле разтресе гредата. Малко след него Джанлуиджи Буфон трябваше да показва класа след изстрел на Марио Балотели.

Закономерното все пак се случи в 18-ата минута, когато Алекс засече центриране от корнер и с глава реализира за 1:0.

Постепенно Юве намери ритъма на своята игра и 9 минути по-късно успя да изравни. Алваро Мората показа страхотен поглед върху играта, извеждайки Марио Манджукич в отлична позиция, а хърватинът нямаше проблеми да прати топката покрай Джанлуиджи Донарума за 1:1.

В началото на втората част Балотели бе близо до втори гол за Милан, след като стреля от удобна позиция, пише gong.bg. Буфон обаче блокира топката, след което тя удари напречната греда, а в опита си за добавка Балотели нарочно използва ръката си, за което си заслужи жълт картон.

След точно час игра пък Пол Погба можеше да даде аванс на Юве, но изстрелът му от средна дистанция срещна левия страничен стълб.

5 минути по-късно обаче френската звезда на Юве успя да реализира и да донесе пълния обрат за своя тим. След центриране от корнер на Клаудио Маркизио, Погба пое топката на гърди в наказателното поле и с много интересен удар в земята изпрати топката в далечния ъгъл, правейки я неуловима за Донарума.

До края Милан не успя да затрудни особено защитата на Юве и така грандът от Торино стигна до скъпоценната победа.

В класирането Ювентус е лидер със 76 точки, на 9 пред втория Наполи, който има мач по-малко. Милан е на шесто място с 49 точки.