Бетис унизи Барса на "Ноу Камп"

Бетис унизи Барса на

Бетис поднесе сензацията на кръга в испанската Ла Лига, като победи навън Барселона с 4:3. Гостите от Севиля поведоха до почивката с голове на Фирпо (20) и Хоакин (34). Под възгласите на препълнения "Ноу Камп" Меси намали от дузпа в 68-ата минута. Три минути по-късно Селсо покачи на 3:1 за Бетис. Видал отново намали (79). Малко след това Иван Ракитич остави Барса с 10 души, след като получи втори жълт картон и бе изгонен. Каналес се разписа за 4:2, а Меси оформи крайното 4:3 за Бетис в 90-ата минута. Въпреки загубата Баселона продължава да води с 24 т, пред Атлетико (М) - 23 и Алавес - 23. Довечера от 21,45 ч (б.в.). Бетис пък се изкачи на 12-о място с 16 т.  Реал Мадрид гостува на Селта.