Извънредни новини

Челси губи две точки вкъщи

Челси не успя да отбележи гол в домакинството си на Евертън и загуби две точки. Срещата завърши 0:0, като отборът на Маурицио Сари изпусна серия от положения през второто полувреме, а блестящ мач направи Джордан Пикфорд.

Резултатът остави лондончани на трето място в класирането, на две точки зад Ливърпул и на една зад Манчестър Сити, който води почивката с 1:0 на Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна с активни действия и от двата отбора. Евертън показа, че е дошъл примирен и пресираше високо съперника. Челси не успяваше да застраши вратата на Пикфорд в началото, а в 12-ата минута можеше да получи попадение. След ъглов удар топката се озова в Бернар на границата на наказателното поле. Бразилецът отправи страхотен удар, но топката мина встрани от дясната греда.