Извънредни новини
Намирате се в: Силистра / Новини / Силистра

Юношите на Доростол са шампиони в зона "Варна"

Юношите на Доростол са шампиони в зона Юношите старша възраст на Доростол (Силистра) триумфираха с шампионската титла в зона „Варна”, след като в последния кръг от шампионата се наложиха с 3:2 над Дунав (Русе). Двубоят се игра пред близо 400 зрители на стадион "Луи Айер" в Силистра. Домакините започнаха отлично срещата и откриха резултата в 11-ата минута след гол на Мелих Алим. При този резултат приключи първата част. В 60-ата минута съдията отсъди дузпа за русенци и резултатът бе изравнен. Десет минути по-късно футболистите на Дунав направиха обрат в резултата – 1:2. Усилията на доростолци се увенчаха с успех след успешни смени от терньора Деян Дечев. В 80-ата минута се разписа Джем Бердиш, а в даденото от съдията продължение точен Георги Николов донесе успеха на силистренци. Прекият конкурент на Доростол за първата позиция - Калиакра, спечели мача си със Светкавица в Търговище с 0:1, но това не бе достатъчно за каварненци да финишират първи. Наставникът на Доростол Деян Дечев заяви, че подобен успех при юношите не е постиган от десетилетия. "Щастлив съм! В момента все още не мога да осъзная какво точно сторихме, но усещането е страхотно. Пожелавам на всички треньори да имат подобни радости. За мен е удоволствие да работя с тези прекрасни млади футболисти. В началото на сезона никой не ни слагаше в сметките, но днес сме шампиони. Преди осем години станахме първи с детския отбор отново с една точка, но така е по-сладко", коментира Дечев.