Намирате се в: Силистра / Новини / Силистра

Волейболистите на „Дунав“ победиха „Доростол“ в контрола

„Дунав“ победи „Доростол“ с 3:2 гейма в контролна среща преди подновяването на първенството във Висшата волейболна лига. Двубоят се игра в Силистра. Първите три части бяха убедително спечелени от русенския тим – 25:9, 25:10 и 25:10 точки. По предварителна договорка между треньорите обаче, независимо от резултата, се изиграха 5 гейма, последният от които тайбрек. Така в оставащите две части домакините от „Доростол“ успяха да се наложат с 26:24 и с 15:13 точки. Първенството във Висшата волейболна лига за мъже се подновява през почивните дни, като в събота русенци приемат тима на „Звездец“. През есента „Дунав“ победи съперника си с 3:1 гейма.