Извънредни новини
Намирате се в: Силистра / Новини / Силистра

Финали на Ученическите игри по волейбол Видин 2015

Девойките на 81.СОУ "Виктор Юго" град София са шампиони на България по волейбол във възрастова група 11-12 клас. Те спечелиха 31-те финали на Ученическите игри, с домакинство спортна зала "Фестивална" Видин.

Възпитаничките на Цветанка и Владимир Паскалеви бяха фаворитки за титлата от самото начало на надпреварата във Видин и заслужено спечелиха златните медали. Във финалния двубой софиянки се наложиха с 3:1 гейма над връстничките си от СОУ "Христо Ясенов" Етрополе.

Трети са девойките на СОУ "Васил Левски" Ардино, които победиха в малките финали отбора на СОУ "Йоан Екзарх Български" Шумен.

Домакините от ПМГ "Екзарх Антим І" с три победи и две драматични загуби, след тайбрек, завършиха на престижното пето място.

Най-добър реализатор на първенството стана Герти Радостинова Бинева от отбора на шампионите. Състезателката получи специалната статуетка от главния съдия на турнира Слави Янков.

Какво каза в предаването на Радио ВИДИН "Клуб СПОРТ" Цветанка Паскалева, треньор на шампионките от 81 столично СОУ "Виктор Юго", чуйте в прикачения звуков файл.

На официална церемония след приключване на финалния двубой в зала "Фестивална" бяха връчени купите, медалите и грамотите на отборите, които взеха участие във волейболните финали. Отличията връчиха Борислава Борисова- заместник кмет на Община Видин и Евгени Генов- старши експерт по физическо възпитание и спорт в Регионалния инспекторат по образованието във Видин. Борислава Борисова поздрави призьорите и участниците в надпреварата за показаните умения и отправи благодарности към организаторите за безупречната работа.

Крайно класиране от финалите по волейбол за девойки 11-12 клас от 31-те Държавни ученически игри:

Финал: 81.СОУ ”Виктор Юго - СОУ ”Христо Ясенов” Етрополе 3:1

"Много възпитани и дисциплинирани деца. И точни колеги. Благодарнаст към Регионалния инспекторат по образование, Община Видин и екипа от Общинско предприятие "Спортни имоти". Закрихме 31-те финали по волейбол за девойки 11-12 клас и веднага започваме подготовка за финалите на Ученическите игри по баскетбол, юноши 8-10 клас, на които сме домакини от от 14 до 17 май. Отново училището домакин е ПМГ "Екзарх Антим І". В 31-годишната история на игрите, за последните осем години това са 9 и 10-тия държавен финал, които организираме", коментира Росен Ракаджиеев, от Ученически спортен клуб Шампион. Клубът, с председател Антоанета Илиева, е неизменен основен организатор на този вид състезания във Видин.