ПСЖ смачка Челси в мач с невероятни голове

Париж. Париж ликува, след като Пари Сен Жермен направи впечатляваща крачка към полуфиналите в Шампионската лига. Номер 1 на Франция смачка Челси с 3:1 в първия мач от 1/4-финалната фаза.

Срещата стартира страхотно за домакините, които откриха резултата още в самото начало на мача, в 3-ата минута. Голът бе дело на Есекиел Лавеци, който се отличи с красиво изпълнение. Аржентинецът изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата  с изключителен удар, благодарение на лошо изчистване на Джон Тери.

Малко по малко англичаните се съвзеха и атакуваха вратата на домакините. В 26-ата минута след нарушение срещу Оскар в наказателното поле, реферът отсъди дузпа. Еден Азар бе точен от бялата точка и възстанови равенството. Малко преди полувремето имаше сериозни претенции за дузпа след падане на Кавани, но такава не последва.

Втората част отново започна с попадение във вратата на Чех. В 61-ата минута Давид Луиш си вкара автогол след невероятно центриране на Лавеци.

Последва активна игра, докато Хавиер Пасторе, който влезе в мача като резерва, оформи крайното 3:1 в 93-тата минута на мача след впечатляваща индивидуална атака.

Въпреки победата, ПСЖ може да съжалява за суперзвездата си Златан Ибрахимович и Марко Верати, които напуснаха играта принудително, след като получиха контузии, които предстои да стане ясно колко сериозни сериозни са.

Реваншът в Лондон е на 8 април (вторник) от 21:45 часа.