Попето с голям мач при обрат за Спартак

Спартак (Москва) постигна драматична победа над Глазгоу Рейнджърс и запази шансове да прескочи груповата фаза на Лига Европа. Руският гранд направи изключителен обрат и се наложи с 4:3, след като три пъти се озоваваше в ролята на догонващ.

Ивелин Попов не вкара гол, но беше най-добрият футболист на домакините и има огромна заслуга за първите две попадения във вратата на шотландците. Родният национал получи и жълт картон за симулация преди почивката, а в началото на второто полувреме реферът Иван Бебек подмина безспорно нарушение срещу него в наказателното поле.

Успехът е първи за спартаковци в група "G" и те вече имат 5 точки. Със същия актив, но заради по-лоши показатели в преките двубои Рейнджърс е на трето място, а лидер в групата е Виляреал с 6 точки. "Жълтата подводница" направи нулево равенство с Рапид (Виена) в другия мач днес.