Бербатов и ПАОК триумфираха в Дортмунд

Димитър Бербатов и неговият ПАОК записаха престижна победа с 1:0 над Борусия в Дортмунд за изпроводяк от Лига Европа. Гърците нямаха шанс за класирането напред, докато Дортмунд си бяха осигурили място в елиминациите. Първата позиция в групата обаче зае Краснодар, който победи Габала с 3:0 в другия мач от групата.

Димитър Бербатов, който се възстанови от контузията си, започна мача като титуляр и остана на терена до 71-ата минута.

Домакините от Дортмунд имаха териториално преимущество от началото на двубоя, но то бе изразено единствено в опасен шут на Матиас Гинтер в 23-ата минута, пише gong.bg. Малко след това Георгиос Цавелас вкара във вратата на „жълто-черните", но попадението не бе зачетено заради засада.

В 33-ата минута обаче гърците все пак стигнаха до гол. Димитриос Константинидис демонстрира страхотен поглед към играта, подавайки към Роберт Мак, който с повеждането на топката преодоля Роман Вайденфелер, след което вкара в опразнената врата за 1:0.

В 42-ата минута Аднан Янузай стреля много опасно, но Панайотис Гликос боксира. При добавката пък Марко Ройс нацели гредата от малък ъгъл.

От началото на втората част домакините увеличиха натиска си като Хенрик Мхитарян, Шинджи Кагава и Гинтер стреляха опасно, но Гликос спаси.

В 71-ата минута Бербатов напусна терена като на негово място влезе Ерик Сабо. До края на двубоя Борусия даде всичко от себе си в опит поне да изравни, но ПАОК успя да удържи аванса си.

В другия мач от групата Краснодар нямаше никакви проблеми при гостуването си на Габала. Рагнал Сигурдсон откри резултата в 26-ата минута, а в края на първата част Маурисио Перейра удвои аванса. Крайното 3:0 оформи Вандерсон в 75-ата минута.