"Левски" пресуши Морето

Отборът на "Левски" успя да запише победа срещу "Черно море" с 2:0 на стадион "Тича" след голове на Георги Костадинов и Мигел Бедоя.

"Сините" нацелиха и гредите на два пъти.

Преди началото "Левски" имаше леко предимство в двубоите на "Тича". Столичани бяха побеждавали в 20 срещи. Същият брой мачове са завършвали наравно. Победите за Черно море бяха 16, като последният успех датира от декември 2014 година (1:0).

Първото полувреме днес предложи много битка, оспорвани, тежки сблъсъци по цялата дължина на терена, а съответно и няколко официални предупреждения.

Второто полувреме бе далеч по-любопитно, като атаките се редуваха ту пред едната, ту пред другата врата, но в крайна сметка тези на гостите доведоха до търсения ефект.

Резултатът бе открит в 53-ата минута, като след далечен удар на Костадинов, топката рикошира в крак на бранител и стана неспасяема за Китанов.

Така "Левски" си върна второто място в класирането, като е с актив от 34 точки - една повече от третия "Берое". Лидерът "Лудогорец" е с 42. Черно море запазва 5-ата си позиция в подреждането.

"ЧЕРНО МОРЕ" - "ЛЕВСКИ" 0:2
0:1 Костадинов (53)
0:2 Бедоя (65)

"ЧЕРНО МОРЕ": Китанов, Георгиев, Николов, Стойчев, Венков, Паланков, Расим, Еуженио, Илиев, Курьор, Романов
"ЛЕВСКИ": Йоргачевич, Минев, Ал. Александров, Лукин, Ал. Е. Александров, Костадинов, Бурабия, Орачев, Бедоя, Прохазка, Нар