Лацио се справи с Киево

Верона. Лацио победи с 2:0 Киево в гостуването си от 22-рия кръг на Серия А.

Мачът започна отлично за Лацио, който откри резултата още в 6-та минута. Балде Кейта намери Антонио Кандрева в наказателното поле, който стреля добре и не остави шансове на вратаря на „летящите магарета" Кристиан Пуджони.

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа продължи да бъде по-добрият отбор и създаде още няколко опасни положения.

Вторият гол за „орлите" падна 20 минути преди края на срещата, когато Кристиан Ледесма асистира на Кейта, който с прецизен удар оформи крайното 2:0.

Лацио се изкачи до 9-о място с 31 точки, а Киево е на 16-а позиция с 18.

Както е известно „римските орли" са съперник на Лудогорец в турнира Лига Европа. Първият мач между двата тима от 1/16 финалите на турнира е в Рим на 20 февруари.