Ботев би Септември с мъка

Ботев (Пловдив) и Септември завършиха 2:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. „Канарчетата" имаха предимство през първата част, но не успяха да достигнат до чисто голово положение. Най-опасната ситуация за първото полувреме бе шут на Тодор Неделев от границата на наказателното поле в 45-ата минута, който излезе в аут. Така двата отбора се прибраха на полувремето при резултат 0:0. В началото на втората част Ботев като по чудо не откри резултата при най-чистото положение в мача до този момент. Перейра центрира отлично отдясно към непокрития Стивън Петков, но таранът на пловдивчани шутира над вратата от 7-8 метра. В 52-ата минута дойде и първия точен удар по посока на една от двете врати. Негов автор стана Антонио Вутов, но Янко Георгиев без проблем улови. В 67-ата минута дойде време играчите на Септември да опитат да счупят двете нули, Байду изведе Будинов, таранът върна към свой съотборник, който шутира. Ударът рикошира в крак на бранител и се получи като пас към непокрития Байду. Той шутира без забавяне, но на сантиметри покрай лявата греда. В 79-ата минута Кайзер демонстрира отличен рефлекс, избивайки топката, която се бе насочила под гредата след коварен рикошет при центриране на Русев. В 82-ата минута и Пиргов се озова на добра позиция след центриране на Неделев от фаул, но ударът му от малък ъгъл не намери целта. Домакинският натиск през втората част даде резултат чак в 89-ата минута, когато резервата Васил Шопов вкара на празна врата след добър пас на Неделев. В добавеното време на срещата Ботев получи шанс да изпълни дузпа. Зад топката застана Антонио Вутов, който стреля в гредата. Топката обаче остана във владение на пловдивчани и след разбъркване и няколко добри спасявания на Янко Георгиев, кълбото спечели младата надежда Иван Василев, който направи 2:0 и така подпечата победата на домакините.