Черно море пак удари Левски

Черно море излъга Левски с 1:0. „Моряците" освен, че отстраниха „сините" за купата на България миналата седмица, днес удариха и по амбициите на тима за спечелването на титлата. Единственото попадение в срещата падна през първото полувреме, а точен за домакините бе Жоржиньо в 22-ата минута, след поредна груба грешка на Мартин Полачек. В 68-ата минута Жерсон Кабрал беше изгонен за втори жълт картон, след като симулира за дузпа.
Срещата от 15-ия кръг започна много двуостро. Първата опасност беше за "сините", които пропуснаха да поведат в 20-ата минута, когато Кабрал стреля слабо след центриране отляво. 120 секунди след това домакините поведоха с точен удар на Жоржиньо. Основна вина за гола има Мартин Полачек, който секунди преди това хвана топката след удар от фаул и опита да намери с ръка Давид Яблонски, но топката попадна в Петър Витанов, който центрира и Жоржиньо от 10 метра прати топката в мрежата. Попадението укрили домакините, които в следващите минути пропуснаха да удвоят. Жоржиньо стреля на сантиметри от гредата, а опасно центриране на Илиев беше спасено от Полачек. Малко преди края на първото полувреме Тиам не успя да изравни след статично положение. Второто полувреме започна с удар на Костов, който мина покрай гредата. "Сините" опитаха да вземат инициативата, но не успяваха да създават голови положения. Домакините пък разчитаха на контраатаки, но трудно задържаха топката. Сержиу Буш влезе на мястото на Мариани, който не се представи на ниво. Буш подсили атаката и Левски заигра с двама нападатели в лицето на румънеца и Станислав Костов. Малко след това Кабрал шокира гостите в рамките на една минута. Крилото първо си изпроси жълт картон, след като изпълни фаул преди съдийското отсъждане, а минута след това симулира за дузпа и беше пратен под душовете. Радослав Василев замени голмайстора Жоржиньо, като веднага се опита да удвои, но изстрелът му мина встрани от вратата. Добра намеса на Макенджиев спаси "моряците" в 75-ата минута. Стражът показа добър рефлекс при удар от въздуха на Тиам. Буш също можеше да изравни в 77-ата минута, но Стефан Станчев блокира с тяло удара на румънеца. До края на срещата добър шут на влезлия, като резерва Нашименто бе отразен отново от Благой Макенджиев. Така Левски сдаде второто място на ЦСКА-София. Сините имат 34 точки в актива си, а играчите на Нестор ел Маестро са с една повече в актива си. Първи е Лудогорец също с 35 пункта, но и с мач по-малко. „Орлите" приемат утре Берое в Разград.