Извънредни новини

НА ЖИВО: Испания - Турция

Гледай ТУК

Завърши мачът между европейския шампион Испания и Турция. Той бе от група "D" от Евро 2016 и е на ст. "Алианц Ривиера" в Ница. Резултатът е 3:0 за "Ла Фурия".

Победа за Испания ще означава директно класиране на "Ла Фурия" за осминафиналите. В първия си мач те биха 1:0 Чехия.

Турция пък търси първите си точки на Евро 2016. Преди няколко дни те паднаха от Хърватия с 0:1.

Испания започна очаквано по-добре мача. "Ла Фурия" отрано установи контрол над топката и притиска турците.

Мората отправя хубав удар. Вратаря Бабаджан.

Рицарят на сърцето на Шакира Жерар Пике стреля с глава след корнер, но неточно.

Защитникът явно много иска да вкара гол. Той отново се извиси след ъглов удар, но и този път не сполучи.

Чалханоглу пробва специалитета си от пряко свободен удар. Топката обаче не попадна в рамките на вратата.

Нолито отправи мощен удар, но за съжаление на испанците гол отново не падна.

Гол! 1:0 за Испания. В 34 минута Нолито центрира и Алваро Мората вкара за Испания.

2:0 за Испания. "Ла Фурия" нанесе втория си удар чрез Нолито. Той реализира след грешка на Топал в защитата на Турция.

Учудващо слаба игра на турците в отбрана. В момента тимът на Фатих Терим не знае къде се намира и трудно стига с топката дори до центъра.

Край на първото полувремето!

3:0 за Испания! "Ла Фурия" направи маркова атака с над подавания. Накрая Жорди Алба остана сам и подаде към Мората, който вкара втория си гол в мача. Това стана в 48 минута. Имаше обаче съмнения за засада.

Мората можеше да запише и хеттрик! Ударът му с глава обаче мина покрай вратата.

Бурак пропусна най-добрия шанс за Турция. Той финтира Пике и стреля с левия крак, но топката излетя високо.

"Ла Фурия" малко забави топката. Тимът се прибра и изчаква на контраатаки.

Давид Силва пропусна четвърти гол за Испания. Играчът на "Ман Сити" получи страхотен пас от Иниеста, стреля, но в аут.

Турските фенове започнаха да освиркват собствените си играчи. Гневът им е насочен главно към Арда Туран, който се води най-голямата звезда в отбора, но днес не показва защо е така.

В последните минути испанците съвсем намалиха темпото, а турците се умориха.

Двата отбора доиграват мача! Турция явно има доста върху какво да работи.