Борусия обърна Байерн и е основен фаворит за титлата

Борусия (Дортмунд) срази Байерн (Мюнхен) с 3:2. Така „жълто-черните" си осигуриха комфортен аванс на върха в класирането пред Байерн и Борусия (Мьонхенгладбах). След 11 кръга Борусия имат 27 точки в актива си, а Байерн са с 20 на третата позиция. Между двата тима Борусия (Мьонхенгладбах) е с 4 точки зад вестфалци на втората позиция. Роберт Левандовски (26', 52') на два пъти извеждаше мюнхенци напред, но Марко Ройс (49', 67'-дузпа) изравняваше, а резервата Пако Алкасер (73') донесе триумфа на своите.
Мачът започна с натиск на гостите, които не позволиха на съперника да напусне половината си в първите пет минути. Дортмунд обаче отговори с контраатака в 10-ата минута, при която Марко Ройс излезе сам срещу Мануел Нойер, но вратарят спаси. В ответната атака Левандовски се озова на земята и поиска нарушение точно на границата на наказателното поле, но реферът не видя такова. Атаките се редяха една след друга, но баварците нападаха основно по лявото крило, където създаваха доста проблеми за домакините. Така в 24-ата минута Франк Рибери нямаше как да бъде спрян, но за радост на Борусия нямаше кой да засече подаването му. Секунди след това Гнабри центрира към Левандовски и бившият нападател на домакините не даде шанс на Хитц - 1:0 за Байерн. Гостите бяха близо до второ попадение в десетина минути по-късно, когато Рибери шутира с левия крак по диагонала, но стражът на Дортмунд отрази. И след като Борусия тотално загуби битката в центъра през първата част, Люсиен Фавър реши да заложи на Махмуд Дахуд, който се появи на мястото на Вайгъл. След смяната се видя резултат. В 49-ата минута Ройс нахлу в наказателното поле и близо до аутлинията беше фаулиран от Нойер, за което съдията отсъди дузпа. Капитанът беше безгрешен от 11-те метра и резултатът беше изравнен - 1:1. Нямаше обаче време за особена радост сред домакините, защото в 52-ата Левандовски пак реализира - 2:1 за Байерн. Фавър заложи на Алкасер на мястото на Гьотце. И испанецът можеше да реализира в 62-ата минута, когато Санчо се възползва от грешка на Хумелс и подаде на своя съотборник, но незнайно как той пропусна, а след него веднага това стори и Бруун Ларсен. Нико Ковач беше забелязал, че Хумелс изнемогва и го замени със Зюле. В 67-ата минута Ройс се разписа за втори път - 2:2, след като атрактивно засече подаване отдясно. В 73-ата минута Борусия успя да достигне до жадуваният обрат! Алкасер излезе сам срещу Нойер и хладнокръвно го прехвърли за 3:2.