"Волфсбург"- първата сензация в ШЛ

Истинска сензация направи тази вечер "Волфсбург". Тимът шокира "Реал" (Мадрид) като ги победи с 2:0. Двубоят бе от четвъртфиналите на Шампионска лига.

Кристиано Роналдо се разписа още във втората минута на мача. Голът обаче беше отменен заради засада.

Рикардо Родригес вкара от дузпа в 18-ата минута. Второто попадение бе дело на Арнолд в 25-ата.

Реваншът между двата отбора е на 12 април в Мадрид.

Източник: ЕПА/БГНЕС

"Шейховете" завършиха с равенство

Междувременно "Пари Сен Жермен" и "Манчестър Сити" завършиха наравно- 2:2 в четвъртфинална среща на ШЛ.

Домакините пропуснаха да поведат в 14-ата минута. Златан Ибрахимович не успя да се разпише от дузпа.

"Сити" поведе с гол на Кевин де Бройне в 38-ата. Три минути по-късно Ибрахимович се поправи за 1:1.

ПСЖ обърна резултата в 59-ата минута- с гол на Адриен Рабио. "Манчестър Сити" обаче изравни в 72-ата- Фернандиньо оформи крайното 2:2.

Реваншът между двата отбора в Англия е на 12 април.

Очаквано, по-рано световните медии изкараха любопитни подробности около т.нар. "Битка на шейховете". Срещата на четвъртфинала от Шампионската лига между ПСЖ и "Манчестър Сити" бе представена като своеобразно състезание между основния акционер във френския клуб шейх Ал Тани от Катар, собственик на „Катар Инвестмънт Ауторити" и шейх Мансур от Обединените Арабски Емирства - собственик на "Манчестър Сити". Интригата засили и финансовата статистика от сблъсъка между тимовете - общата стойност на играчите на "Манчестър Сити" в момента е 502 милиона евро. В ПСЖ футболистите струват 415 милиона евро. Бюджетите на шейховете обаче за този сезон са изравнени и са приблизително по 500 000 000 евро.