Цървена звезда надви Ливърпул в Белград

Сръбският гранд Цървена звезда постигна първа победа с Група "С" на Шампионската лига. Звездащите надиграха с 2:0 Ливърпул на стадион "Райко Матич" в Белград. За мърсисайдци това бе един от най-слабите им мачове от старта на сезона.

Цървена звезда нанесе своя удар преди почивката. С два бързи гола Милан Павков (22 и 29) донесе успеха на домакините. През второто полувреме Лъвърпул опита да стигне до обрат, но Милан Борян направи няколко спасявания на вратата на Звезда, а на два пъти и гредите помагаха на домакините. Успехът на домакините е малък реванш за загубата на Острова от мърсисайдци с 0:4.
Мениджърът на гостите Юрген Клоп остави Джердан Шакири извън групата заради настроенията, които имат сръбските фенове срещу швейцарския национал с албански произход след мондиал 2018.