"Тотнъм" на осминафинал в ЛЕ (ВИДЕО)

"Тотнъм" се класира за осминафиналите в Лига Европа. Това стана след като у дома победи "Фиорентина" с 3:0 в реванш от 1/16-финалната фаза на турнира.

Първият мач завърши при резултат 1:1. С общ резултат от двата мача 4:1 тимът от Лондон преина напред.

В реванша Райън Мейсън откри резултата в 25-ата минута. Той направи бърза контраатака за "Тотнъм", възползвайки се от грешка в отбраната на "Фиорентина".

И двата тима пропуснаха няколко възможности за гол през първата половина.

"Тотнъм" доминираше на терена след почивката. Ерик Ламела удвои преднината на домакините в 63-ата минута.

Тимът от Лондон стигна и до трети гол след като Гонсало Родригес си отбеляза автогол в опит да изчисти една топка пред вратата на тима си (в 81-ата минута).