Тонев със суперастистенция при загуба от "Наполи"

Тонев със суперастистенция при загуба от

Отборът на Наполи е зимен първенец в Серия "А" отново след 9520 дни! Тимът воден от страхотния през този сезон Гонсало Игуаин разпиля с 5:1 като гост Фрозиноне на Александър Тонев в мач от 19-ия кръг на калчото, с който завърши първата част от италианския елит. Аржентинската звезда вкара два гола и прекъсна серията си от две срещи без попадения, като се разписа в 30-ата минута от дузпа и в 60-ата минута след индивидуална акция, а освен него Раул Албилол (20), Марек Хамшик (59) и Маноло Габиадини (72) бяха точни. Българският национал пък се отличи с отлична асистенция в 82-ата минута, когато подаде за почетното попадение на новаците, дело на Паоло Саммарко.

Тимът на Маурицио Сари събра актив от 41 точки, като дръпна с две пред Интер. 12-ата загуба на Фрозиноне остави тима на 18-о място с актив от 15 точки.

Следващият кръг "Наполи" приема "Сасуоло", който нанесе една от двете загуби на тима през сезона, а днес повали Интер на "Сан Сиро".