Рома и Юве бият, Милан - не

Удине. Рома постигна 9-и пореден успех от началото на сезона в Серия А и остава едноличен лидер в класирането. "Римските вълци" взеха гостуването срещу Удинезе с 1:0. Столичани имат пет точки пред Наполи и Ювентус.

Римляните завършиха мача с човек по-малко, след като Майкон бе изгонен за втори жълт картон в 66-та минута. Рома обаче успя да стигне до победен гол в 82-та минута, когато Майкъл Брадли с удар от около границата на наказателното поле на Удинезе простреля Келава.

В друг мач от 9-ия кръг на Серия А, Ювентус победи с 2:0 Дженоа, а точни за успеха на "старата госпожа" бяха Артуро Видал (от дузпа 23') и Карлос Тевес (26').

В същото време Милан се отдалечи от челните места в таблицата след загуба като гост на Парма с 2:3. За домакините реализираха Марко Пароло (11', 90') и Антонио Касано (45'). За "росонерите" отбелязаха Алесандро Матри (61') и Матиас Силвестре (63').