"Реал" сломи "Рома" на "Олимпико"

"Реал" (Мадрид)сломи "Рома" на "Стадио Олимпико", при дебюта на Зинедин Зидан. Снощи о отборът би с 2:0 в първия мач от осминафиналната фаза на Шампионска лига.

Кристиано Роналдо бе точен в 57-ата минута. След това резервата Хесе Родригес вкара в 86-ата минута- само четири минути след като се появи на терена, за да замени Хамес Родригес.

И двата отбора бяха равностойни, но "Реал" имаше повече опасности пред вратата на съперника.

Пропуски за гостите направиха Роналдо и Карим Бензема.

Мохамед Салах и влезлият като резерва през второто полувреме Един Джеко имаха пропуски за домакините.

"Реал" вече крачи със сериозна преднина към четвъртфиналната фаза на състезанието. "Белите" бе са отстранявали италиански тим в ШЛ от 28 години насам.

В другия мач от от осминафиналната фаза на ШЛ "Волфсбург" победи Гент с 3:2.

Юлиян Дракслер се разписа в 44-ата минута, както и в 54-ата минута , с което "Волфсбург" взе преднина.

Макс Крузе доведе до резултата 3:0 в 60-ата минута.

Свен Кумс (80) и Калифа Кулибали (89) вкараха по един гол за "Гент". Реваншът във Волфсбург е на 8 март.