Ван Перси изведе Манчестър Юнайтед до 1/4финал в ШЛ

Манчестър. Хеттрик на Робин ван Перси класира Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите в Шампионската лига в реванша с Олимпиакос. Първият гол дойде от дузпа в 25-ата минута, а в 45-ата "Юнайтед" завършиха полувремето с 2 гола преднина на холандеца. Шест минути след началото на втората част Робин Ван Перси оформи крайното 3:0.

Първият мач в Гърция завърши 2:0 в полза на Олимпиакос. Манчестърци се класират за четвъртфиналите на турнира с общ резултат 3:2.

Борусия (Дортмунд) загуби от Зенит с 1:2, но продължава на четвъртфиналите в Шампионска лига. В първия мач възпитаниците на Юрген Клоп победиха с 4:2 в Русия, което е достатъчно на немския тим да продължи напред.

Арсенал – Байерн (Мюнхен) завършиха 0:2. Байерн се класира за четвъртфиналите с общ резултат от двата мача 3:1.

Милан падна от Атлетико (Мадрид) с 0:1 и с общ резултат 5:0 Атлетико продължават в Шампионската лига.