Извънредни новини

Осма победа за „Рома”

Рим. Осма победа за"Рома" в италианското първенство. "Вълците" надвиха „Наполи"с 2:0.

Миралем Пянич донесе и двата успеха за „Рома". Младият полузащитник се разписа от статични положения в двете полувремена. През първата част той изпълни пряк свободен удар и преодоля Хосе Рейна. Това стана в третата минута на добавеното време. Той направи същото и от дузпа в 71-ата минута. Паоло Канаваро пък получи жълти картони и бе изгонен от играта.

В 33-ата минута капитанът Франческо Тоти се контузи и бе сменен от Марко Бориело. В края на първата част „Наполи" имаше шанс за гол, но Горан Пандев направи сериозен пропуск и не улучи вратата. Минути след това Пянич даде преднина на отбора си.

"Рома" стигна втория си гол след почивката и и доминираше до края на мача. Футболистите събраха 24 точки и са с пет по-напред от "Наполи" и "Ювентус".