Попето и Кубан с първа точка в Лига Европа

Соунси. Кубан Краснодар с Ивлеин Попов в състава си завърши 1:1 като гост срещу Суонзи в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Британският тим, който имаше две победи до момента, поведе в резултата в 68-та минута, когато Мичу отбеляза четвъртия си гол в евротурнирите от началото на сезона. В последната минута на продължението Сисе изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Тремел срещу Балде.

В другия мач от групата Валенсия разби Санкт Гален с 5:1. След тези срещи Суонзи остава начело в групата със 7 точки, Валенсия е на второ място с 6, Санкт Гален е трети с актив от три точки, а Кубан заема последното място със само една точка.

В същото време българският нападател Исмаил Иса записа цял мач за своя Шериф Тираспол срещу английския Тотнъм в мач от група К на Лига Европа. Бившият футболист на "Левски" не успя да помогне на своя тим, който допусна поражение с 0:2 като домакин. Българинът имаше две отлични положения за гол, но късметът не бе на негова страна.