Намирате се в: Силистра / Новини / Спорт

Делибашев и Георгиева с победи в Луковит

Спасимир Делибашев (Тракия – Пловдив) и Моника Георгиева (Локомотив 2010 – Горна Оряховица) спечелиха 14-ото издание на турнира за бягания „Веселин Даскалов" в Луковит днес.

Над 200 участника от цялата страна участваха в състезанието, като програмата започна със стартове на 100 м, 200 м и 400 м за деца от 5 до 11 години, а по-късно момичета, девойките и жените бягаха 800 м, а момчетата, юношите и мъжете се състеваха на 1500 м.

Моника Георгиева направи солово бягане на 800 м и финишира далеч пред останалите, като записа първия си официален резултат в сезона на открито с 2:12.1. Нейни подласнички станаха Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) с 2:26.3 и Наталия Иванова (Атлетик 90 – Луковит) с 2:40.6.

Юношата Спасимир Делибашев победи на 1500 м с 3:59.5, като след продължителна атака и надбяга Иво Балабанов (Джордан – Благоевград) – 4:00.7 и Стоян Владков (Локомотив – Дряново) – 4:02.6.

Състезанието бе включено в програмата „Мтел атлетика за младежи" и над 100 деца от 5 до 11 годишна възраст от цялата страна получиха грамоти след стартове на 100 м, 200 м и 400 м, които предхождаха основната програма на турнира.