Ботев Пд започна годината с победа

Пловдив. Ботев Пловдив започна годината с победа над швейцарския Сион с 2:1. Двубоят беше първи за пловдивчани за 2014-та и се игра на комплекс „Алфа спорт център" в близост до Ларнака.

Мачът започна с минута мълчание в памет Георги Славков, а на „Алфа спорт център" присъстваха 10-ина привърженици на Ботев, които издигнаха транспарант в памет на легендата.

В срещата взеха участие всички нови футболисти на Ботев.

В началните минути „жълто-черните" бяха по-опасни, но не съумяха да поведат в резултата. Така се стигна до 33-ата минута, когато Сион откри резултата при една от малкото си атаки.

През второто полувреме, в 60-ата минута, швейцарците пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си, след като спечелиха дузпа, но вратарят Филип Димитров спаси.

Играчите на Станимир Стоилов обърнаха мача в последните минути. Първо в 88-ата минута Вандер беше фаулиран в наказателното поле, а самият той се нагърби с изпълнението на дузпата и изравни. В продължението на срещата Ботев стигна до победата след удар с глава на Цветелин Чунчуков.

Ботев ще изиграе следващата си проверка на 25 януари с руския първодивизионен УФА.