Арсенал и Сити без грешки в гонитбата за върха

Лондон. Арсенал и Манчестър Сити постигнаха победи в мачовете си от 27-ия кръг на Висшата лига, за да продължат да дишат във врата на Челси. Трите тима са най-сериозните претенденти за титлата в Англия. Във временното класиране води Челси с 60 точки, който по-рано през деня победи с 1:0 Евертън. Втори е Арсенал с 59 точки, а трети е Сити с 57 точки и мач по-малко.

На "Емирейтс" Арсенал победи с 4:1 Съндърланд. Оливие Жиру бе точен в 5-ата и 31-ата минути, а Тома Росицки (42') и Лоран Кошчелни (57') направиха резултата 4:0. В 81-ата минута Емануел Джакерини оформи крайния резултат.

Манчестър Сити пък постигна трудна победа на своя "Етихад" с 1:0 над Стоук Сити. Единственото попадение бе дело на Яя Туре в 70-ата минута