Четири звучни шамара за Тиери Анри и компания

Монако бе унизен като домакин от белгийския Брюж с 4:0. Играчите на Тиери Анри станаха за резил още през първата част на мача, след като допуснаха цели три гола. Срещата от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионска лига се реши още през първата част с два гола на Ханс Ванакен ( 12' и 17' - от дузпа) и Уесли (24'), а през второто полувреме черешката на тортата сложи капитанът Рууд Вормер, който оформи крайния резултат, носейки първа победа на Брюж в турнира от 2005 година.
След този исторически успех белгийците се заковаха на на 3-ото място в Група А на надпреврата - с актив от 4 точки, оставяйки "монегаските" последни с едва 1 точка. Първите две места изглежда ще бъдат разпределни между фаворитите Атлетико Мадрид (6 т.) и Борусия Дортмунд (9 т.).
Това е пети двубой на легендата Анри начело на Монако, но до момента бившият нападател няма нито една победа. Той записа 3 загуби и 2 равенства във всички турнири с клуба.