НА ЖИВО: Испания - Чехия

Гледай ТУК

В момента се играе вторият двубой от група "D" на европейското първенство по футбол. В него шампионът от преди 4 години, Испания среща Чехия на "Стад Мунисипал" в Тулуза. Резултатът е 1:0 за "Ла Фурия".

Двата отбора са играли помежду си девет пъти. Статистиката е в полза на испанците - 5 победи, 1 равенство и 3 загуби.

Въпреки сексскандала с Давид де Хея, селекционерът на "Ла Фурия" Дел Боске го е сложил да пази на вратата.

Чехите почнаха да налитат като оси към вратата на Испания, но това продължи по-малко от 5 минути. Сега "Ла Фурия" започнаха да се опитват да практикуват "тики-така", но им е трудно след като Шави се отказа, а Иниеста вече е на години.

Мората изпусна чист гол. Давид Силва го намери чудесно с пас от дясно, но голаджията на "Юве" изпорти положението в 15-ата минута. Малко преди това пък Алваро се опита да фаулира страничния рефер с шпагат.

Испанците вече си подават точно по ширина на терена. Нищо чудно, някои от феновете да легнат за следобедна дрямка.

И пак Алваро Мората изпуска. В 27-ата минута той направи за смях чешки защитник, но Петър Чех показа класа и изби в корнер.

След 35 минути испанците са си подали "само" 222 пъти, а Чехия - 37.

Жорди Алба и Давид Силва можеха да вкарат, но Петър Чех ги отказа със стабилни спасявания.

Минута преди почивката Чехия най-накрая направи атака. Нецид обаче стреля в ръцете на Де Хея.

Край на първото полувреме.

След само 41 секунди от началото на втората част Хубник от Чехия реши да тества собствения си вратар. За негова радост, топката се удари в гредата. При последвалия корнер Рамос пропусна.

В 56-ата минута същият Хубник отново се опита да вкара, но този път в правилната врата. Де Хея обаче хвана топката.

Фабрегас спаси Испания от сигурен гол. Чехите създадоха страхотен шанс в 65-ата минута след корнер. Топката тъкмо да влезе във вратата след удар с глава на Селасие, но Сеск изчисти.

Давид Силва, който днес играе своя мач номер 100 с националната фланелка, пропуска пореден шанс за испанците. Ударът му мина близо до гредата.

Испания вкара за 1:0. Жерар Пике засече центриране на Иниеста.

В края Чехия изпусна да стигне до равенството.

Край на мача! Испания печели с 1:0

Съставите

Испания: Де Хеа, Хуанфран, Пике, Рамос, Алба, Фабрегас (69 - Алкантара), Бускетс, Иниеста, Силва, Мората (62 - Адурис), Нолито

Селекционер: Висенте Дел Боске

Чехия: Чех, Кадержабек, Сивок, Хубник, Лимберски, Дарида, Плашил, Гебре Селасие, Росицки, Крейчи, Нецид (72 - Лафата)

Селекционер: Павел Върба

Жълт картон: Лимберски (Чех)

Съдия: Шимон Марчиняк (Пол)