Извънредни новини

НА ЖИВО: Германия – Италия

Гледай ТУК

Завърши дербито от четвъртфиналите на Евро 2016. В него един срещу друг се изправят два от фаворитите за титлата – Германия и Италия. Мачът се играе на ст. „Матмут Атлантик" в Бордо.

Хектор - гол - 6:5 и Германия е на четвъртфинал!

Край на продълженията! Ще има дузпи

Месут Йозил отправи много хубав удар, но Буфон го хвана.

Резервата Инсиние стреля, но Нойер хвана удара.

Объркване в редиците на Италия. Дракслер остана непокрит, но ударът му над глава излезе в аут.

Немците пробват удари от далеч. Мюлер и Боатенг обаче стреляха неточно.

Германия отново е малко по-активният отбор. Все пак винаги в продължения на първо място е сигуроността.

Започнаха продълженията в Бордо!

Край на редовното време! Резултатът е 1:1. Ще има продължения.

Де Шилио стреля от далеч, топката мина много близо до гредата.

Пеле можеше да обърне нещата за Италия. Ударът му обаче излезе в корнер.

Дузпа за Италия и 1:1. Боатенг си разпери ръцете за да покаже, че играе чисто. Топката обаче го удари именно там и реферът Бьорн Куиперс посочи бялата точка. Леонардо Бонучи бележи за 1:1 в 78 минута.

Грациано Пеле имаше отличен шанс за гол. Джакерини отново проби от ляво, центрира и Пеле стреля. За негово съжаление ударът бе неточен.

Буфон съхрани шансовете на Италия. Гомес бе сам срещу него се опита да вкара с пета, но вратарят изби.

Германия избухва - 1:0! Месут Йозил вкарва след пас на Хектор в 65 минута.

Немците отново владеят повече топката. Темпото все пак е по-високо през второто полувреме.

Флоренци се превърна в герой за Италия. Гомес намери Мелюр който стреля в ъгъла на вратата. Буфон бе безпомощен, но Флоренци изби акробатично от голлинията.

Джакерини отново остана сам по лявото крило след като изпуснат от Кимих. Италианците обаче не успяха да развият атаката.

Начало на втората част!

Край на първото полувреме!

Уникален шанс за Италия. Джакерини се измъкна сам и стигна до аутлинията. Той успя да пусна топката назад, но ударът на Стураро бе избит в корнер.

Втори шанс за Германия. Получи се разбъркване в наказателното поле на италианците. В края Мюлер се опита да нанесе удар, но не му се получи.

Най-после положение. Кимих центрира от дясното крило. Марио Гомес се пребори за първата топка и стреля с глава. Ударът му обаче мина над вратата на Буфон.

Може и да е скучно в Бордо, но залогът е огромен...

Боатенг спаси Германия от сигурен гол. Пеле остана сам по лявото крило и подаде успоредно към вратата. В последния момент Боатенг изби преди Джакерини да вкара.

Швайнщайгер вкара гол за Германия с глава в 26 минута. Попадението обаче бе отменено заради фаул на Бастиян срещу Де Шилио.

Вече 25 минути няма голови положения. Германия владее топката и търси пропука, а Италия дебне за грешка.

Надлъгването между немци и италианци явно ще е жестоко. До момента двата отбора гледат повече да не бъркат, отколкото да атакуват.

Лоша новина за Йоаким Льов. Сами Кедира се контузи и поиска смяна след 15 минути игра. На негово място влезе Бастиян Швайнщайгер. Междувременно Флоренци нанесе първия точен удар в мача. Нойер обаче спаси.

Постепенно немците взеха контрол над топката. Това обаче не притеснява Италия. Все пак любимият им стил е контраатаката.

Двата отбора стартираха предпазливо мача. Все пак италианците са малко по-концентрирани и вече стигнаха до два корнера. Все още няма чисти голови положения.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите в Бангладеш. Голяма част от тях бяха италиански граждани. Футболистите на Антонио Конте играят и с черни ленти.

****************

В състава на световните шампиони от Германия има една промяна в сравнение с осминафинала срещу Словакия (3:0). Юлиан Дракслер е резерва за сметката на Бенидикт Хьоведес

Даниеле Де Роси очаквано е резерва. Халфът имаше контузия и лекарите на „адзурите" направиха всичко, за да го вдигнат, но не са успели. Все пак той може да се появи в игра.

Съставите
Германия: Нойер, Хьоведес, Боатенг, Хумелс, Хектор, Кедира (16 - Швайнщайгер), Кроос, Кимих, Йозил, Мюлер, Гомес
Селекционер: Йоаким Льов
Италия: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Флоренци, Джакерини, Стураро, Пароло, Де Шилио, Едер, Пеле
Селекционер: Антонио Конте
Съдия: Виктор Касай (Унгария)