НА ЖИВО: Франция - Албания

Гледай ТУК

Завърши мачът между домакина на Евро 2016 Франция и Албания. Той е пред пълни трибуни на "Стад Велодром" в Марсилия. Резултатът е 2:0 за Франция.

"Петлите" търсят задължителен успех, който със сигурност ще ги класира за осминафиналите в турнира. Както е известно, в първия мач те биха 2:1 Румъния. Албанците от своя страна търсят дебютната си точка или три на европейски първенства. В събота те паднаха 0:1 от Швейцария.

Новината около стартовите състави е отсъствието на звездата на "Ювентус" Пол Погба. След първия мач селекционерът на французите Дидие Дешан обяви: "Погба може много повече". Така явно той му дава урок. Другата изненада е отсъствието на Антоан Гризман. Звездата на финалиста в Шампионската лига тази година също е оставен на пейката.

Преди старта имаше минута мълчание в памет на убития преди два дни френски полицай и жена му.

Добър старт за "петлите". Героят от мача срещу Румъния (2:1) Димитри Пайе центрира много опасно, Жиру стреля с глава, но топката мина над вратата.

Очаквано албанците са се прибрали дълбоко и пазят резултата. Целта им в първите минути явно e да спечелят колкото се може повече тъчове.

Леняни от Албания стреля към френската врата. Разбира се неточно, но си струва да се отбележи.

Французите установиха пълен контрол над мача. Въпреки няколко влизания, за момента те не могат да стигнат до чисто положение.

Първи нерви в лагера на "петлите". Селекционерът Дидие Дешан се скара на Мартиал. А "петлите" продължават да имат трудности да създадат чиста ситуацията за гол.

Минаха 35 минути, а французите продължават да подхождат аристократично. Явно са забравили, че преди 1 година и 2 дни те паднаха 0:1 именно от Албания в приятелски мач.

Положение за Франция. Но то бе копие на това от третата минута. Тогава Жиру стреля с глава над вратата след центриране на Пайе. Сега все едно имаше повторение на ситуацията.

Албания създаде най-чистото положение до момента. Тимът изпълни добре заучено положение от корнер, но ударът на Леняни от точката за дузпата бе блокиран.

Над 45 000 французи на "Велодром" искат Погба в игра. Халфът на "Ювентус" стана да загрява, а това се оказа единственото положително нещо за феновете до момента.

Мемушай можеше да вкара го за Албания. Ударът му от свободен удар обаче мина малко над напречната греда.

Край на първото полувреме! Изненадващо или не, резултатът е още 0:0.

Пол Погба влезе в игра на мястото на Мартиал. Публиката изрева мощно. И веднага Коман пропусна чисто положение за "петлите".

Страхотен шанс за Албания. Мемушай засече центриране и топката се удари в лявата греда на Уго Лорис.

Най-добрият шанс за Франция до момента. Пайе центрира с външен фалц и резервата Погба не уцели вратата.

"Петлите" включиха на една скорост по-нагоре. Но за момента и това не е достатъчно албанската крепост да рухне.

Нов шанс за Франция. Този път Косчелни стреля неточно с глава отново след центриране на Пайе.

Минаха 67 минути. Гол отново няма. Жиру пак стреля с глава, но покрай вратата.

Франция удари греда. Оливие Жиру явно още настройва мерника си, но пък е все по-близо.

Минутите текат, а попадение продължава да няма. Французите гледат часовника и се чудят защо времето минава толкова бързо. За албанците вероятно времето е спряло.

Пореден добър шанс за "петлите". Гризман направи няколко финта в наказателното поле и подаде към непокрития Матуиди. Ударът му от воле обаче излезе в аут.

Явно мерникът на "петлите" изневерява. От общо 16 пъти тимът не е уцелил вратата дори 1 път.

В последните минути стана много горещо пред вратата на Албания. Топката обаче все минава на сантиментри от гола.

Гол за Франция! Гризман вкарва и стадионът избухна.

Пайе реализира и второ попадение, с което осигури трите точки за "петлите".