"Юнайтед" си припомни как се вкарва и във Висшата лига

"Манчестър Юнайтед" сложи край на головата суша и победи с 2:0 "Уест Бромич". Двата тима се изправиха един срещу друг на "Олд Трафорд" в мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" не бяха разкривали противник във Висшата лига и в турнира за Купата на Лигата общо 350 минути.

Днес обаче Джеси Лингард, който направи много силен мач в средата на седмица при успеха (1:0) срещу ЦСКА Москва в Шампионската лига, вкара в 52-ата минута, а Хуан Мата от дузпа в края на двубоя оформи крайния резултат.

Това пък бе 5-и пореден мач, в който селекцията на Луис ван Гаал не допусна гол в своята врата.

В класирането "Юнайтед" заема 4-ото място с актив от 24 точки, на една точка зад "Лестър", който днес победи "Уотфорд" с 2:1. С 25 точки са и лидерът "Манчестър Сити" и 2-ият "Арсенал", като "гражданите" в неделя гостуват на "Астън Вила", а "топчиите" приемат "Тотнъм".