Намирате се в: Силистра / Новини / Спорт

Рийш с втора поредна победа на студа в Лейк Луис

Лейк Луис. Германката Мария Хьофл-Рийш продължи победната си серия за Световната купа и по време на второто спускане в Лейк Луис (Кан). Тя спечели най-скоростната дисциплина въпреки, че студът в канадския курорт бе -26 градуса. Два часа преди състезанието термометрите стигнаха до минус 39. Успехът е 26-и за Рийш за Световната купа.

Втора на 0,34 сек зад нея остана Тина Вайратер (Лихт), дъщеря на легендарния Харти Вайратер. Трета на 0,47 сек зад Рийш е Анна Фенингер (Ав).

Носителката на голямата купа Тина Мазе (Слвн) е шеста, а каращата втори старт след контузията Линдзи Вон (САЩ) е 11-а. В класирането за СК вече води Рийш с 393 т, пред лидерката до пред второто спускане Лара Гут (Швей) – 346 и Фенингер – 285. Днес жените карат Супер-Г в Лейк Луис (Ав), а Евроспорт ще предава пряко от 19,45 ч .