Венцислав Христов посече "Берое"

Венцислав Христов посече

"Левски"победи с 1:0 Берое в интригуващ мач от 27-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата на "Герена" реализира Венцислав Христов.

Малко преди края на първото полувреме съдията Станислав Тодоров отсъди нарушение на стража на гостите Благой Макенджиев срещу Божидар Краев, което беше бурно оспорвано от старозагорци, съобщава Блиц-спорт.

При ситуацията Краев първи стига до топката, нанесе удар, но в аут, след което Макенджиев го фаулира. Тодоров посочи бялата точка след получен сигнал от рефера зад вратата на "Берое" Никола Попов.

Мачът се игра пред празни трибуни на "Георги Аспарухов" поради наказание на домакините.

С тази победа "Сините" се утвърдиха на второто място с 43 точки, а Берое остава четвърти с 36. Лидерът Лудогорец има 54, а утре му предстои домакинство на Ботев.