Вечното дерби отива към дузпи

София. "Левски" и ЦСКА завършиха 0:0 в редовното време на реванша от 1/8-финалите за Купата на България. Така след същия резултат преди месец, двата тима отидоха на продължения, в които отново не падна гол.

На стадион "Васил Левски" "червените" имаха по-чистите положения, но така и не успяха да разпечатат вратата на Пламен Илиев.

Преди почивката на няколко пъти символичните гости имаха възможност да отбележат след центрирания от статични ситуации, но Пламен Илиев и един път гредата спасиха вратата на "сините".

В последните 10-ина минути възпитаниците на Антони Здравков натиснаха своя съперник, но не успяха да стигнат до чисто положение.

Малко преди почивката играчите на двата отбора се изнервиха, като се стигна до разправии, завършили с по един жълт картон за Димитър Макриев и Джаксън Менди.

След почивката отново ЦСКА имаше по-добрите положения. Главният рефер Цветан Кръстев пък на два пъти отхвърли претенциите от двата щаба за дузпи.

В двете продължения двата тима не рискуваха и в крайна сметка се стигна до дузпи.