Унгария попари Норвегия в Осло

Унгария успя да победи с 1:0 Норвегия като гост в първия мач от баражите за Евро 2016. Ласло Клайхайстер, който изигра първия си мач за националния тим, вкара единствения гол в мач в 26-ата минута. Така възпитаниците на Бернд Щорк направиха огромна крачка по пътя си за класиране на Европейското първенство във Франция.

Норвежците бяха по-активният отбор в студената вечер в Осло, но пропуснаха няколко чисти положения, а в 88-ата минута гредата им попречеи поне да изравнят.

И двата тима завършиха на трето място в своите квалификационни групи, а скандинавците дори бяха съперник на България в пресявките и на два пъти победиха родните национали.

Мачът на "Улевал" започна с минута мълчание в памет на бившия унгарски национал Мартон Фулоп, който почина от рак по-рано днес.