Слаб Цска-София надви Витоша в края

ЦСКА-София успя да надвие Витоша (Бистрица) с три попадения в края на срещата от 15-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Мауридес в 78-ата минута, в 90-ата Кирил Десподов удвои за домакините. В заключителните секунди на продължението Мауридес вкара за втори път. Първата опасност дойде в 9-ата минута на мача, когато Бодуров изведе Манолев с 40-метров пас зад гърба на зелената отбрана, десният бек шутира без забавяне, но Василев изби. Десетина минути по-късно Али Соу се отчете със сериозен пропуск. Рубен Пинто го изведе очи в очи с Василев, но таранът стреля в тялото на вратаря. До края на полувремето пропуски направиха Малинов, Чорбаджийски и Пинто, но до гол така и не се стигна. Така двата тима се прибраха на почивката при резултат 0:0.
След почивката „червените" продължиха да са по-настъпателни. Али Соу излезе очи в очи с Василев, но стреля в тялото му. Малко след това Тиаго на два пъти пробва мерника си, но беше крайно неточен. Все пак попадението за домакините дойде в 78-ата минута, когато около точката на дузпата се заформи голямо меле. Първо Мауридес стреля с глава, но Купенов изби пред голлинията. Топката отиде в краката на Жеферсон, който центрира към тарана и този път Мауридес бе точен - 1:0 за ЦСКА-София. Второто попадение дойде в 90-ата минута, когато Десподов развинти бранителите в зелено и останал очи в очи с Василев и вкара с шут под неговия плонж. В добавното време точен бе отново Мауридес след удар отблизо, оформяйки крайното 3:0 за тима на Нестор ел Маестро.