Извънредни новини

Триумф за "Реал" на "Ел Класико"

Триумф за

Зинедин Зидан сложи край на черната серия за "Реал Мадрид" на "Ел Класико". Снощи тимът триумфира на "Ноу Камп" след победа над "Барселона" с 2:1.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия играч и треньор на каталунците Йохан Кройф, който почина от рак на 24 март.

"Барселона" пресираше "Реал" през първото полувреме. През втората част обаче момчетата на Зидан имаха повече атаки.

Домакините поведоха с гол на Жерар Пике (57). После обаче Карим Бензема (62) и Кристиано Роналдо (85) се разписаха с по едно попадение.

В 83-ата минута Серхио Рамос получи червен картон. По-късно Гарет Бейл щеше да увеличи резултата, но попадението му не бе зачетено и съдията отсъди спорно нарушение в наказателното поле.

Последната дума на "Ноу Камп" каза Роналдо, който получи чудесен пас от Гарет Бейл и стреля за крайното 2:1.

"Барса" има шест точки повече от "Атлетико" (Мадрид) и седем от третия в подреждането "Реал".