Триумф за "Барса"

Триумф за

"Барселона" триумфира с шампионската титла на Испания за сезон 2015/16. Момчетата на Луис Енрике се наложиха с 3:0 като гост на "Гранада. В същото време "Реал Мадрид" записа успех с 2:0 над "Депортиво ла Коруня".

Момчетата на Зидан поведоха още в 7-та минута чрез Кристиано Роналдо, а в 25-та португалската суперзвезда покачи на 2:0.

От друга страна "Барселона" не успя да пробие съперника си в първите 20 минути, но в 22-та голмайсторът на тима Луис Суарес откри резултата. Още преди почивката уругвайският национал удвои преднината на гостите и успокои всички фенове на отбора. В 86-та минута Суарес оформи своя хеттрик и крайното 3:0 за Барселона, което донесе и титлата на каталунците. В Ла Коруня не паднаха повече голове и Реал спечели с 2:0, съобщава БГНЕС.

Титлата на Испания е 24-та за Барселона, като каталунците печелят за 6-и път в последните 8 години. Така тимът има 91 точки на върха, с една повече от "Реал Мадрид". "Гранада" пък е на 16-а позиция с 39.