"Реал" приближи "Барса", поне за малко

"Реал" Мадрид се доближи на 4 точки от лидера в Примера дивисион "Барселона". "Белия балет" победи с 4:0 "Ейбар" на "Бернабеу" в мач от 32-ия кръг на шампионата. По-късно тази вечер обаче каталунците гостуват на "Реал Сосиедад" и при успех отново ще направят разликата на върха 7 точки.

Днес селекцията на Зинедин Зидан показа характер и не остави шансове на своя противник, след като в средата на седмицата претърпя загуба с 0:2 от "Волфсбург" в Шампионската лига. Още до 20-та минута кралския клуб поведе с 3:0 - Хамес Родригес откри резултата в 5-та минута, а малко след него Лукас Васкес и Кристиано Роналдо също се разписаха. В 39-та минута Хесе Родригес оформи крайното 4:0.

"Реал" е на 2-ро място със 72 точки, следван от "Атлетико" Мадрид с точка по-малко.