ПСЖ надви Челси

Пари сен Жермен победи Челси с 2:1 в първи осминафинален двубой от Шампионска лига. Двата отбора се срещнаха във фазата на елиминациите за трета поредна година и отново изиграха изключителен мач.

ПСЖ имаше превъзходство в началото на двубоя, но Челси значително подобри представянето си след 20-ата минута и имаше възможност да открие резултата, но Диего Коста пропусна. Така се стигна до 39-ата минута, когато от пряк свободен удар Златан Ибрахимович даде преднина на домакините. В самия край на полувремето Челси изравни с гол на Джон Оби Микел.

През второто полувреме домакините имаха пълно превъзходство и то доведе и до преднина в резултата. Единсон Кавани отбеляза в 78-ата минута за крайното 2:1.