ПСЖ и Барселона на четвъртфинал на Шампионската лига

Париж/Барселона. Пари Сен Жермен и Барселона се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига след победите си снощи.

ПСЖ победи Байер Леверкузен с 2:1, което оформи общия резултат от 6:1. Първия гол вкара Сидни Сам в 6-ата минута, а в 13-ата Маркиньос изравни. Осем минути след началото на втората част Езикел Лавеци оформи крайното 2:1 за победа на французите.

Същия резултат - 2:1, постигна Барселона срещу Манчестър Сити и с общ резултат 4:1 продължава в Шампионската лига. Лионел Меси откри резултата в 67-ата минута. Испанците останаха с един играч повече, след като Пабло Сабалета получи втори жълт картон в 78-ата минута. В 89-ата Венсан Компани изравни за "гражданите", но в добавеното време Дани Алвеш оформи крайното 2:1.