"Пирин" и "Литекс" не се надиграха

"Пирин" и "Литекс" завършиха наравно 1:1 в мач от 14-ия кръг на първенството на стадион „Христо Ботев" в Пловдив.

Така "Пирин" остава на последното място в класирането, като тимът от Благоевград е без спечелен мач от началото на сезона.
"Литекс" се изравни на второто място в класирането с Лудогорец, но разградчани са  с мач по-малко.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, като за Литекс пропуски направиха Данило Асприля и Кристиян Малинов.

Домакините поведоха в резултата в 32-ата минута. Башлиев вкара гола, като с вина за попадението бе вратарят на "Литекс" Винисиус Баривиейра.

"Литекс" успя да стигне до гол, като това стана в 75-ата минута. Влезлият като резерва нападател Бьорн Йонсен засече с глава топката във вратата на "Пирин" за крайното 1:1.