ПАОК се зарази от простотията на "Литекс"

ПАОК се зарази от простотията на

Босът вади отбора си от турнира за купата

ПАОК копира простотията на "Литекс", след като президентът Иван Савидис извади отбора си в първия полуфинал за Купата на Гърция с "Олимпиакос" в Солун. Причината: при резултат 1:2 в 86-ата минута домакините, за които отсъстваше контузеният Димитър Бербатов, бяха ощетени: Роберт Мак беше спънат от вратаря Стефано Кампино в наказателното поле, но съдията Андреас Папас си затвори очите. За капак Мак получи втори жълт картон за протестите си срещу арбитъра и провокира част от феновете да нахлуят на терена. Наложи се полицията да се намеси, за да спре тълпата и да обезвреди най-буйните със сила. Друга част от феновете запали седалките в своя сектор. Вбесен, собственикът на ПАОК Иван Савидис заяви, че изтегля отбора си от турнира за купата и няма да се яви на реванша, освен ако той не бъде даден на чужд съдия, и призова за оставката на президента на футболната федерация Йоргос Гирцикис. "Гръцкият футбол е корумпиран", отсече треньорът Игор Тудор.

Заместник министърът на спорта Ставрос Контонис препоръча спиране на футболните мачове в страната, а днес правителството и футболните шефове ще се съберат, за да обсъдят предложението му.

Въпреки неприятностите, днес Бербатов топло поздрави всички свои сънародници с националния празник.