Челси падна от Базел, Меси с 3 гола срещу Аякс

Челси падна у дома от швейцарския Базел с 1:2 в мач от група Е на Шампионската лига. Гола за англичаните отбеляза Оскар в добавеното време на първото полувреме, а Мохамед Шалах и Марко Щрелер донесоха победата в 70-ата и 80-ата минута. Другата среща в групата - между Шалке 04 и Стяуа, завърши 3:0 с попадения на Ацуто Учида (67), Кевин-Принс Боатенг (78) и Юлиян Дракслер (85).

В група F Арсенал се наложи на чужд терен над Олимпик (М) с 1:2 с голове на Уолкът (64) и Рамзи (84). Дж. Аю защити честта на Олимпик, като вкара дузпа в 90-ата минута. Същия резултат постигна Наполи срещу Борусия (Д). Игуаин се разписа в в 29-ата минута, а Инсинйе - в 67-ата. Сунига допусна автогол в 87-ата минута за окончателното 2:1.

Атлетико (М) направи 3:1 срещу Зенит в група G. Голмайстори за домакините станаха Миранда (40), Туран (64) и Лео (82). Гол за руския тим отбеляза Хълк в 58-ата минута. Другият мач от групата - Аустрия (В) - Порто, завърши 0:1 с гол на Гонзалес в 55-ата минута.

В мач от група Н Милан надви Селтик с 2:0 в последния момент благодарение на Запата (82) и Мунтари (85). В най-очаквания мач на вечерта Барселона разгроми Аякс с 4:0 с три гола на Лионел Меси в 21-вата, 55-ата и 75-ата минута и едно попадение на Жерар Пике в 69-ата.