"Наполи" продължава да мечтае за "Скудетото"

"Наполи" продължава да впечатлява всички футболни критици с играта си. "Адзурите" изиграха изключителен мач и надделяха като гости на "Сампдория" с 4:2.

Голмайсторът на Серия "А" Гонсало Игуаин откри резултата в 9-ата минута с 21-ото си попадение за сезона, а в 18-ата Лоренцо Инсиние удвои от дузпа. В този момент гостите решиха, че са спечелили мача и позволиха на Сампдория да подобри значително играта си и да стигне до гол в самия край на полувремето. Попадението отбеляза Кореа.

В началото на втората част Сампдория отново играеше силно, но груба проява на Касани доведе до втори жълт картон в 59-ата минута, а веднага след изпълнението на свободния удар Марек Хамшик вкара за 3:1. Домакините успяха отново намалиха чрез Едер, но Мертенс оформи крайното 4:2 в полза на Наполи.

След този успех лидерът вече има 47 точки в актива си, а следващата седмица приема "Емполи".