Намирате се в: Силистра / Новини / Спорт

Маркес покори и Малайзия

Вече осигурилият си световната титла Марк Маркес спечели надпреварата на MotoGP в Малайзия, въпреки че стартира от седма позиция в днешното състезание. Пилотът на Сузука Алекс Ринс завърши на второ място, докато мотоциклетистът на Ямаха Йохан Зарко остана трети на почетната стълбичка. Започналият от втора позиция в азиатското състезание деветкратен световен шампион Валентино Роси завърши едва на 18-та позиция след като падна от мотора си, след което испанският победител Маркес пое лидерството и спечели етапа. Той бе коронясан за световен шампион през изминалия месец в надпреварата в Япония. 39-годишният Роси от своя страна търсеше първата си победа в Малайзия от 2010 година насам, но малшансът го раздели с възможността да триумфира с етапен успех. Топ 10 допълват Маверик Винялес с Ямаха, Дани Педроса с Хонда, Андреа Довициозо с Дукати, Алваро Баутиста с Нието, Джак Милър с Алма Прамак, Данило Петручи с Алма Прамак и Хафиж Сярин с Ямаха. Последното състезание от календара на MotoGP ще се проведе на пистата във Валенсия, Испания.