Лудогорец с нова победа

Разград. Отборът на Лудогорец победи втородивизионния Дунав (Русе) с 4:1. Двубоят, който с еигра на „Лудогорец Арена", бе първи от 1/16-финалите на турнира за Купата на България по футбол.

Попадения за разградчаните вкараха Мишел Платини (16), Марселиньо (34), Александър Барт (56) и Дани Абало (41).
Капитанът на Дунав Диян Димов, който е бивш играч на Лудогорец, вкара един гол във вратата на разградчаните в 65-ата минута.

Тази вечер дебют за Лудогорец направи 17-годишният Кристиян Китов. Той влезе на терена в 77-ата минута, на мястото на Мичел Бургзорг.

На 12 октомври ще бъде реваншът в Русе.

По-рано днес Черноморец Бургас вкара цели 9 във вратата на Шумен 2012. С общ резултат 13:0 се класира за следващата фаза.