Извънредни новини

"Лудогорец" крачи смело към титлата

Отборът на "Лудогорец" окончателно уби интригата за титлата. В мач от 26-ия кръг на "А" група българският шампион победи с 2:0 като гост "Берое" и увеличи преднината пред втория "Левски" на 14 точки.

Първо точен за шампионите бе младият талант Венцислав Керчев. Той реализира с крак в 39-ата минута. Тогава след центриране от фаул, защитата на "Берое" тръгна да се изтегля за засада. Те обаче се объркаха и оставиха четирима души от "Лудогорец" непокрити.

Именно от това се възползва Керчев, който препарира Благой Макенджиев. В края пък новият български национал Марселиньо направи 2:0 след комбинация с Жуниор Кишада. "Лудогорец" можеше да вкара втори гол и още през първото полувреме, но Макенджиев се намеси като отрази удар на Вандерсон от непосредствена близост. Второто полувреме пък старозагорци имаха уникален шанс за гол. Исмаил Иса не успя да се възползва от грешка на Владо Стоянов, която го остави сам. Козмин Моци успя да избие с глава след удара на нападателя.

Целият двубой протече с много разправии, като реферът Ивайло Стоянов едва удържаше обстановката. По трибуните пък бе още по-горещо, но не заради скандали. Красиви момичета се настаниха на централната трибуна и цял мач разсейваха агитката на "Берое". Мадамите обаче останаха разочаровани, след като тимът на Петър Хубчев не може да стигне поне до точка.
В класирането "Лудогорец" продължава да води с комфортна преднина пред "Левски", който по-рано вчера сбърка срещу "Славия". "Орлите" имат 54 точки - 14 повече от "сините". "Белите" са трети в класирането с 36 пункта, колкото има и четвъртият "Берое".

"БЕРОЕ" - "ЛУДОГОРЕЦ" 0:2