"Лудогорец" дръпна солидно пред "Левски"

"Лудогорец" победи с 2:1 "Левски" в Разград в мача от 21-ия кръг на А група. Така "орлите" дръпнаха сериозно в класирането пред "сините". Разградчани имат 39 точки на върха в таблицата, докато столичани останаха 3-и с 31 точки.

На "Лудогорец Арена" домакините поведоха с 1:0 още в 5-ата минута, с гол на Вандерсон. В 55-ата минута Лукас Саша удвои преднината за своите.

"Орлите" трябваше да доиграят срещата с 10 души на терена, след като в 69-ата минута Козмин Моци си изкара директен червен картон за изключително грубо влизане в краката на Роман Прохазка.

Именно Прохазка пък върна едно попадение за "сините" в 81-ата минута, но само за да оформи крайния резултат.